Just open a Bet365 account today and make a deposit http://abonuscode.co.uk Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code

TUS DERSHANE SEÇİMİ

DERSHANE SEÇİMİNDE ÖNEMLİ KRİTERLER

 

1-DERSHANENİN EĞİTİM KADROSU

 

Dershane seçiminizi etkileyen en önemli kriterlerden bir tanesi kayıt yaptırmayı planladığınız dershanenin eğitim kadrosudur.

TUS hazırlık dershanelerinin hizmet vermeye başladığı yıllarda, Tıpta uzmanlık sınavı formatına yönelik eğitim verecek eğitimci sayısının sınırlı sayıda olması nedeniyle, kurumlar iyi eğitimci bulmakta oldukça zorlanırlardı. Ancak geçen zaman içerisinde bu alanda kendini yetiştiren başarılı ve yetkin eğitimci sayısının artması nedeniyle, bu açık hızla kapanmış, artık günümüzde sektörde hizmet veren kaliteli eğitimci sayısı oldukça artmıştır. Şimdilerde TUS için hazırlık sürecinde en somut veri şu olacaktır.

Tüm kurumların eğitim kadroları son derece kaliteli, kendi alanlarında yetkin isimlerden oluşmaktadır. Aslında bu eğitimcilerimizde belirli dönemlerde kurum değiştirmekte ve düne kadar A kurumunun kadrosunda olan bu gün B veya C kurumunda hizmet vermeye devam etmektedir. Hal böyle olunca şu kurumun eğitimcileri iyidir, bununki değildir gibi bir yorum ve değerlendirme aslına bakarsanız gerçeklerden oldukça uzak bir yaklaşımdır.

Dershane seçiminde sizin için önemli olan seçeceğiniz kurumun eğitim kadrosu ise, sektörde hizmet veren tüm kurumların eğitim kadrosuna rahatlıkla güvenmenizde hiçbir sakınca yoktur.

e-TUS eğitim kadrosu, daha önce diğer kurumlarda yıllarca başarıyla hizmet vermiş son derece değerli ve başarılı eğitimcilerden oluşmaktadır. Daha önce e-TUS eğitim kadrosunda bulunan bazı eğitimcilerimizde şimdi diğer kurumlarda hizmet vermeye devam etmektedirler.

 

2-DERS NOTLARI

 

TUS için hazırlık programları düzenleyen kurumların yayınları ders notlarını yan yana koyup birebir incelediğinizde, birbirleri ile aynı şekillerin şemaların, görsellerin tabloların ve bilgilerin sıralı olarak yer aldığını göreceksiniz. Bir kurumun patoloji kitabının örneğin 22. Sayfasında gördüğünüz bir görselin aynısı diğer kurumun yayınının 53. Sayfasında ve başka bir kurumun ders notlarının 71. Sayfasında görürseniz hiç şaşırmayın.

Bunun en dürüst açıklaması şudur;

TUS için hazırlık kursları düzenleyen kurumların hiçbirisi akademik kurum değildir, akredite kurum değildir. Dershanelerin bilgi üretmek, bilgi güncellemek gibi bir misyonu yoktur. TUS dershanelerinin yaptıkları, üretilmiş ve güncellenmiş bilgiler arasından sizin için, sınav için gerekli olanları kes-kopyala yapıştır yaparak sizlere servis etmelerinden ibarettir. İşte bu nedenle ders notlarımızın içerisinde textbookların haricinde tek bir kelime dahi bulamazsınız. Tüm kaynakların kaynağı textbooklar ise, bir kurumun yayınları iyidir, diğeri değildir gibi bir değerlendirmenin gerçeklerden ne kadar uzak olduğunu sizlerde takdir edersiniz. Hal böyle olunca TUS için dershane seçiminde önemli kriterlerden bir tanesi seçmeyi planladığınız kurumun ders notları ise, sektörde hizmet veren tüm kurumların ders notları son derece güvenilir ve sınavı yönelik bilgiler içeren yayınlardır, dilediğinizi seçmenizde hiçbir sakınca yoktur.

e-TUS ders notları ise hizmete başladığımız tarihten itibaren bu güne kadar toplam 12 sınavda ortalama %95 oranında soru yakalamış ve sınav sorularına referans vermiştir.

 

3-DERSHANENİN GEÇMİŞ BAŞARILARI VE DERECELERİ

 

Yapılan her sınav sonrasında, sınavda birinci olan, dereceye giren hekimlerin kayıtlı olduğu dershaneler, doğal olarak birinci olan ve dereceye girenlerin başarıları ile kendi başarılarını ön plana çıkarma yarışına girerler.

Ancak bu durumda ister istemez şöyle bir soru akla gelmez mi?

Sınavda birinci olanlar, A kurumuna değil de B kurumuna kayıt yaptırmış olsaydı, acaba birinci değil de iki binincimi  olacaktı ???

Hepimizin aslında çok iyi bildiği bir gerçeği sesli düşünmek gerekirse, hiçbir kurum normalde 3000-5000. Sıralamaya girecek birisini alıp hazırlayıp sınav birincisi yapamaz. Yaptığı tek şey vardır, o da bu derecelere girmesi muhtemel performansı gösterenleri bulup, yakalarına kendi rozetlerini takmaktan ibarettir.

Dershanelerin bu vitrin derecelerini kaldırıp vitrinini arkasına bakarsanız, aslında kurumların başarı grafiklerinin birbirinden çokta farklı olmadığını sizlerde göreceksiniz. Bu nedenle dershane seçiminde sizin için önemli kriterlerden bir tanesi kurumların başarı oranları ise, tüm kurumların başarı oranlarına güvenmenizde bir sakınca yoktur.

e-TUS katılımcılarının başarı oranı 12 sınavda ortalama %64 dür. Yine uzman hekimlerinin katıldığı Yan dal uzmanlık sınavında İç Hastalıkları-Pediatri ve K.Doğum branşlarında derece çıkaran tek kurumdur.

 

4-FİYATI

 

e-TUS kayıt fiyatları oldukça ekonomik mertebelerde olmasına karşılık, klasik yöntemlerle eğitim veren kurumların fiyatları ilk bakışta sizler için yüksek gelebilir…

Değerli misafirler, unutmayınız ki ; klasik yöntemlerle salonlarda eğitim veren kurumların fiziki özellikleri ile göz doldurucu güven verici görüntülere sahip olma zorunlulukları vardır. Bu kurumların hizmet verdikleri binaların, herkesin ulaşabileceği merkezi bir yerde olması da şartlara eklenirse bu kurumlar, yüksek kiralar ve cari giderleri üstlenmek ve dolayısıyla sizin eğitim ücretlerinize bunları yansıtmak zorunda kalırlar. Bununla birlikte her dönemde her sınavda birinci olması, dereceye girmesi muhtemel başarılı öğrencilerinde bu kurslardan ücretsiz yararlandığını ve onların ödemesi gereken kurs ücretlerinin sizin ücretlerinize pay edildiğini düşünürseniz, sizden talep edilen bedellerin açıklamasını kendi kendinize yapmış olursunuz.

 

5-BİLGİSAYAR VE İNTERNETTEN HAZIRLIK OLURMU..??

 

Peki bir salonda toplanıp günde 10-12 saat ders dinlemekle olur mu??

Dünyanın hiçbir yerinde başka bir örneği olmayan 12 saat aralıksız ders dinlemekte oluyorsa, uzaktan eğitim haydi haydi olur.

Değerli ziyaretçiler; E-TUS DERSLERİ ÖZEL DERS NİTELİĞİNDEDİR.

e-TUS’ ta evinizde eğitimci ile karşı karşıya oturursunuz. Eğitimcilerimiz size özel ders anlatır. Soru sorarsınız cevap verir, bazen o size sorular sorar, sizinle sürekli iletişim halindedir.

Size tıp fakültesini kazandıran dershaneleri aklınıza getirin. Onlarda eğitim kalitesi sınıf mevcudunun az olması ile nitelendirilmez miydi? Peki söz konusu TUS olunca işlevsellik kalabalıkta mı oluyor sizce..??

Peki, ne kadar iyi olursa olsun dershane eğitimi ile yetinmeyenlerin başvurduğu nihai yöntem neydi ÖZEL DERS DEĞİLMİYDİ..?? Aynı e-TUS dersleri gibi…